Strona główna/O przedszkolu/Ramowy rozkład dnia

Ramowy rozkład dnia

Plan dnia w naszym przedszkolu

• 6:45 - 8:00

Schodzenie się dzieci, zabawy swobodne w kącikach zainteresowań, praca indywidualna lub z zespołem, praca  z dzieckiem zdolnym, zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne, czynności porządkowe, kontakty z rodzicami.

Realizacja podstawy programowej między 8:00 a 13:30

• 8:00 - 9:45

Zintegrowana działalność edukacyjna zgodna z podstawą programową, zajęcia i zabawy edukacyjne, zajęcia dodatkowe, zajęcia dydaktyczne realizowane według programu wychowania, gry i zabawy ruchowe. czynności porządkowo-organizacyjne.

• 9:45 - 10:15

Śniadanie, w tym czynności higieniczne.

• 10:15 - 12:30

Zintegrowana działalność edukacyjna zgodna z podstawą programową, zajęcia i zabawy edukacyjne, zabawy dowolne  w sali lub na powietrzu, spacery, zajęcia dydaktyczne realizowane według programu wychowania, gry i zabawy ruchowe,  czynności porządkowo-organizacyjne.

• 12:30 - 13:00

Obiad,  w tym czynności higieniczne.

• 13:00 - 13:30

Odpoczynek poobiedni, ćwiczenia relaksacyjne, czytanie na dywanie.

• 13:30 - 14:45

Zabawy swobodne według zainteresowań. Gry i zabawy dydaktyczne, ćwiczenia słownikowe, praca wyrównawcza, indywidualna, zajęcia w małych zespołach, tworzenie sytuacji rozwijających indywidualne zdolności i zainteresowania, czynności porządkowo-organizacyjne.

• 14:45 - 15:00

Podwieczorek, w tym czynności higieniczne.

• 15:00 - 16:00

Gry i zabawy stolikowe, rozmowy indywidualne, zabawy kołowe rysowanie. Rozchodzenie się dzieci.